Facebook Uygulamasında “Not Available to All Users Because Your App is Not Live” hatasını siz de yaşıyorsanız çözümü için doğru yerdesiniz.

Sitenize Facebook ile oturum açma uygulamasını ya da farklı bir amaç için Facebook uygulamasını oluştururken yaşadığım bir hatayı ve çözümünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında Facebook app oluşturmak çok kolay fakat Türkçe web sitelerinden detaylı bir anlatım bulunmadığından bazı hatalar ile karşılaşabiliyoruz.

Facebook App Not Available to All Users Because Your App Çözümü:

1- İlk olarak https://developers.facebook.com/ adresine tıklayıp, Geliştirici kısmından Facebook 浦汇 uygulamasını oluşturduğunuzu varsayıyorum. Oluşturmadıysanız bu hatanın çözümünü aramazdınız zaten 🙂

2- Aşağıdaki resimdeki gibi sol bölümde bulunan Settings kısmına tıklıyoruz ve açılan sayfada işaretlediğim yere mail adresinizi girmeniz gerekiyor.

3- Mail adresimizi ekledikten sonra hemen altında bulunan +Add Platform butonuna tıklayıp, uygulamayı kullanacağımız web sitesinin adresini giriyoruz ve ayarları kaydediyoruz.

4- Bu ayarları kaydettikten sonra sol menüde Settings‘in hemen altında bulunan Status & Review linkine tıklıyoruz ve açılan sayfada işaretlediğim yere tıklayarak uygulamanın diğer kullanıcılar için aktif olmasını onaylamamız gerekiyor.

5- Status & Review bölümündeki uygulamanın herkese açık kullanılmasını onayladıktan sonra uygulamamız aktif olacaktır ve kullanıma hazırdır ve uygulama iconu yeşil olarak yanmaya başlayacaktır.

6- Son olarak Dashboard’a tıklayıp uygulama anasayfasına geliyoruz, uygulamamızın aktif olduğunu buradan da görebiliriz ve bize gerekli olan Facebook App ID & Facebook App Secret bölümündeki bilgileri kopyalayıp uygulamamızda kullanmaya başlayabiliriz.

Facebook App Not Available to All Users Because Your App is Not Live sorununu yaşayan ve bu yazımızı okuyarak çözüme kavuşturan varsa yaptığımız işten daha çok keyif alırız.

Sosyal medya’da bizi takip ederek ve Sosyal medya hesaplarınızda yazımızı paylaşırsanız bize destek olursunuz 🙂

Hatta sayfamızda bulunan Google reklamlarından herhangi birine sadece 1 kere tıklamanız da bize destek olarak geri dönecektir 🙂